top of page

SUMMER ENGLISH CAMP 2021: Ice Age

SUMMER ENGLISH CAMP 2021
Diego: Co to děláš?
Sid: Snažím se proslavit lenochody.
Manfred: Tak buď trochu realista a namaluj ho v leže.                                                                                                  Ice Age (2002)

TÉMA PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA

Tento týden se s dětmi vypravíme zpět v čase do doby ledové. Budeme bádat, jaká v té době žila zvířata, čím se živila, jak vypadala okolní příroda v porovnání s dnešní dobou

 

MÍSTO KONÁNÍ TÁBORA

Příměstský tábor se bude konat ve Slavkově u Brna a jeho okolí, kromě celodenní expedice, kdy s dětmi vyrazíme na delší výlet. 

CENA

Cena za příměstský tábor včetně stravy a výletu je 3 700,- Fakturu rodič obdrží na svůj e-mail, který zadá do přihlášky.

OBSAZENOST

Kapacita příměstského tábora je omezena, protože mi záleží na úzkém a rodinném prostředí, ve kterém by se děti cítily dobře a jistě. Maximální počet dětí je stanoven na 10 dětí

Aktuálně volná místa na tento příměstský tábor: JIŽ OBSAZENO

DOPOLEDNE: EDUKAČNÍ ČÁST

V dopoledních hodinách se budeme intenzivně věnovat tematické náplni tábora prostřednictvím konverzace v anglickém jazyce - také pomocí karet, puzzle, videí, pracovních listů a společných konverzačních her. Slovní zásoba, kterou se budeme společně učit, bude přizpůsobena přírodě, zvířatům, počasí a přídavných jménům popisujícím jiná prostředí. Každé dítě budu podporovat ve vyjadřování na úrovni, jak to umí a společně budeme doplňovat nová slovní spojení či jednotlivá slovíčka, nebo se posouvat k vyjadřování ve větách či souvětích a upevňovat.

ODPOLEDNE: KREATIVNÍ ČINNOSTI A ZÁBAVNÉ HRY

Děti se budou v odpolední části soustředit na kreativní činnosti, které bude také propojeny s tématem. Děti se vydají v čase zpět a budeme společně bádat v době ledové po zajímavých zvířatech a vymýšlet, jak přežít. Budeme zjišťovat, jak vypadala příroda dříve. Každé dítě se pak může pustit do tvoření svých mamutů (či jiných zvířat z této doby) z různých materiálů (papíry, sádra, kartóny, noviny). Děti se mohou těšit i na výrobu domácí BIO zmrzliny. Jiná odpoledne budeme hrát outdoor hry (míčové, pátrací a objevovatelské, malování venku). Děti se mohou těšit i na animovaný film Ice Age.

CELODENNÍ EXPEDICE

Čeká nás celodenní výlet do brněnského Anthroposu, kde se vydáme zpět v čase a ocitneme se v době ledové. Výlet se uskuteční v pátek 23. 7. za každého počasí. Rodiče obdrží podrobné informace o výletě začátkem týdne. 

 

PŘÍCHOD A ODCHOD DĚTÍ

Rodiče mohou děti přivést od 8:00 (ideálně příchod do 9:00) a vyzvednout si je do 16:00. Pokud budou menší děti v odpoledních hodinách již více unavené, rodičům dám dle přání vědět a budou si je samozřejmě moct vyzvednout dříve

 

STRAVOVÁNÍ A PITNÝ REŽIM

Dopolední i odpolední svačiny budou pro děti připraveny přímo v místě konání tábora (s výjimkou pátku, kdy budeme s dětmi piknikovat na výletě) a teplé obědy budou dováženy v termoboxech. Rodiče dopředu obdrží jídelníček na celý týden. Pitný režim bude pro děti zajištěn po celé dny (neperlivá voda, domácí bio bylinkové sirupy).

VHODNÉ OBLEČENÍ A VĚCI S SEBOU

Volte oblečení a obuv s ohledem na počasí a také kreativní tvoření (oblečení, které nevadí, když se zašpiní) či pobyt venku. Vhodné tedy jsou:

- pohodlné letní oblečení

- pokrývka hlavy

- sportovní obuv, ideálně s uzavřenou špičkou (kvůli odřeným palcům) a pevnou patou (pohybové aktivity), klidně sportovní sandály

- popřípadě náhradní oblečení, které si mohou děti uložit

Další důležité věci:

- podepsaná láhev (budeme si brávat na venkovní hry)

- klidně oblíbená hračka či plyšák

- mobil (nechám na rodičích; já budu po celý den v případě potřeby k zastižení na telefonu v případě potřeby)

ZDRAVOTNÍ DOTAZNÍK

V průběhu června obdrží rodiče na svůj e-mail online zdravotní dotazník, který je potřeba vyplnit. Prosím i o vyplnění rodiče, jejichž děti se účastnily loňského příměstského tábora - informace musí být aktuální. Děkuji za spolupráci!

Přihláška

Pro přihlášení Vašeho dítěte věnujte prosím chvíli času vyplnění údajů níže.

bottom of page